Romeo Beckham çuditërisht iu bashkua klubit të Premiership 19 vjet pas largimit të babait të tij

Romeo Beckham, djali i futbollistit të famshëm anglez David Beckham, i është bashkuar skuadrës së Brentfordit ku stërvitet dhe po tenton të fitojë një kontratë.

Young Romeo (20) është ende nën kontratë me skuadrën amerikane të MLS Inter Miami. Mirëpo, siç shkruan Times, djali i futbollistit të njohur i është bashkuar Brentfordit dhe po stërvitet atje në përpjekje për të fituar një kontratë.

Nëse ai merr një shans, ndërprerja e kontratës me Inter Miami nuk do të ishte problem për të, sepse babai i tij David është një nga pronarët e klubit amerikan dhe sigurisht që do të ishte në synimin e tij që të lejonte që djali i tij të transferohej në Angli.

Kjo lëvizje është krejtësisht befasuese duke pasur parasysh se Romeo Beckham nuk shihej si një talent i madh dhe si një lojtar që mund të bënte karrierë në futbollin anglez. Megjithatë, Romeo aktualisht po stërvitet me bletët dhe po përpiqet të fitojë një kontratë.

Nuk dihet se sa do të qëndrojë atje dhe nëse do të luftojë për një shans. Beckham tani për tani po stërvitet me skuadrën B të Brentfordit, por nëse do të jetë një përforcim i mundshëm do të transferohet në ekipin e parë.

Ky informacion vjen pikërisht 19 vite pasi babai i tij David u largua nga Premierliga dhe u transferua nga Manchester United te Real Madrid.
Interesante, i riu Romeo stërviti me Arsenalin deri në vitin 2014, por më pas e zëvendësoi futbollin me tenisin. Ai u përpoq të ndërtonte karrierën e tij në tenis deri në vitin 2021, por më pas ai papritmas nënshkroi për klubin e babait të tij Inter Miami.

Kategoritë
Sport