Ronaldo dhe Nadal investuan një shumë të madhe parash në një biznes të ri në Katar

Siç raportohet nga Mundo Deportivo, Cristiano Ronaldo dhe Rafael Nadal janë bashkuar me Tatel Group për të investuar në një restorant luksoz pranë Dohas, kryeqyteti i Katarit, ku aktualisht po mbahet Kupa e Botës.

Në muzg të karrierës së tyre të pasur, Cristiano Ronaldo dhe Rafael Nadal po diversifikojnë aktivitetet e tyre. Asi portugez dhe tenistja spanjolle punojnë konkretisht me grupin Tatel, i cili zotëron disa restorante luksoze në Spanjë, Shtetet e Bashkuara dhe Arabinë Saudite.

Siç raporton Mundo Deportivo, pesë herë fituesi i Topit të Artë dhe tenisti me 22 Grand Slam investuan nga një milion euro në institucionin e ri të grupit të hapur në Katar, ku aktualisht po mbahet Kampionati Botëror.

Ky vend i mrekullueshëm ndodhet në ishullin prestigjioz Al-Maha, në Lusail, njëzet kilometra në veri të Dohas, në zonën e restoranteve ndërkombëtare. Ishulli i dedikuar për kohën e lirë dhe argëtimin është i famshëm për parkun e tij argëtues Winter Wonderland.

Në më pak se dhjetë vjet, grupi Tatel arriti të vendoset në qarqet e pasura të Madridit, Ibiza dhe Beverly Hills (Los Angeles) dhe me mbështetjen e CR7 dhe Nadal, ata zgjerojnë më tej horizontet e tyre. Në aktivitetet e Tatelit kanë investuar edhe sportistë të tjerë, si basketbollistet Pau Gasol dhe Rudy Fernandez, ashtu si edhe këngëtari Enrique Iglesias.

Ronaldo padyshim që do të ketë mundësinë të vizitojë restorantin në të cilin ka investuar para, duke qenë se po luan me kombëtaren portugeze në Botërorin e Katarit.

Kategoritë
Sport