Ronaldo i kaloi me sukses testet mjekësore në Al Nassr: Prezantimi që do të vijojë

Një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Cristiano Ronaldo, iu nënshtrua me sukses ekzaminimeve mjekësore në Al Nassr saudit.

Lajmin e ka bërë të ditur portugezi në profilin e tij zyrtar në Instagram me përshkrimin “Përfunduar nga ana mjekësore”.

Ronaldo është planifikuar të zbulohet nesër në orën 17:00 me orën lokale në stadiumin Mrsool Park.

Klubi arab e bëri të ditur këtë si një ftesë për tifozët që të vijnë në një numër sa më të madh për të pritur Ronaldon. Ky nuk duhet të jetë problem, pasi Al Nassr është rritur në miliona ndjekës në asnjë kohë me profilet e tij zyrtare në mediat sociale.

Përveç prezantimit sonte, tifozët ndoshta do të duhet të presin për ta parë Ronaldon në fushë në një lojë zyrtare, pasi është e vështirë të pritet që ai të jetë në formë dhe plotësisht gati për të vrapuar në fushë me shokët e tij të rinj dhe për të luajtur të gjithë lojë.

Al Nassr është planifikuar të luajë ndeshjen e parë në 2023 më 5 janar kundër Al Taee.

Kategoritë
Sport