Ronaldo: Neville dhe Rooney nuk janë miqtë e mi, ata janë xhelozë dhe përdorin emrin tim

Ende nuk është publikuar intervista ekskluzive që futbollisti i Manchester United, Cristiano Ronaldo i ka dhënë gazetarit Piers Morgan, por në domenin publik është shfaqur një pjesë tjetër që ka të bëjë me ish-bashkëlojtarët e tij Gary Neville dhe Wayne Rooney.

Intervista e Ronaldos është aktualisht një nga temat kryesore në botën e futbollit dhe në të ai zbuloi anën e tij të historisë për periudhën e vështirë që po kalon te Manchester United. Ai foli në mënyrë kritike për pronarët, punonjësit dhe menaxherin Erik ten Haag. Ndër temat e bisedës me Morgan ishin ish-shokët e tij të skuadrës në United, Gary Neville dhe Wayne Rooney, të cilët e kritikuan atë. Gazetarja ka veçuar veçanërisht Rooneyn.

“Ndoshta është xhelozi. Ai është pensionuar dhe unë jam ende duke luajtur në një nivel të lartë. Nuk do të them se dukem më mirë se ai, gjë që është e vërtetë. Është e vështirë të dëgjosh kritika të tilla nga njerëzit që kanë luajtur me ty, Gary Neville. është një shembull. Njerëzit mund të kenë mendimet e tyre, por ata nuk e dinë vërtet se çfarë po ndodh në qendrën e trajnimit apo në jetën time. Ata nuk duhet të dëgjojnë vetëm njërën anë, por duhet të dëgjojnë timen. Ata nuk janë të miat miq.Eshte e lehte te kritikosh,kane nje pune ne televizion dhe ndoshta duhet te kritikojne.Mendoj se po perdorin emrin tim,nuk jane budallenj.Eshte e veshtire te shohesh njerez qe ishin me ty ne zhveshtore duke te kritikuar ne Në këtë mënyrë.Nuk do të fle keq për shkak të kritikave, por nuk është bukur të dëgjosh”, tha Ronaldo.

Intervista e tij do të shfaqet në dy pjesë më 16 dhe 17 nëntor.

@talksport

👀 Ronaldo discusses Wayne Rooney AND Gary Neville to @piersmorgan in the interview EVERYONE is talking about. #mufc #manchesterunited #cr7 #ronaldo #fyp #foryou

♬ original sound – talkSPORT

@talksport

👀 Ronaldo discusses Wayne Rooney AND Gary Neville to @piersmorgan in the interview EVERYONE is talking about. #mufc #manchesterunited #cr7 #ronaldo #fyp #foryou

♬ original sound – talkSPORT

Manchester United lëshoi ​​një deklaratë të shkurtër pasi disa pjesë të intervistës së Ronaldos filluan të qarkullojnë në internet. Thuhet se situata do të analizohet, por spekulohet shumë se portugezi do të marrë një gjobë prej një milion funtesh dhe se United do t’i ndërpresë përfundimisht kontratën.

Kategoritë
Sport