Ronaldo qëndroi lakuriq para një pasqyre dhe bëri një koment qesharak për Messin

Për t’u bërë më i miri, duhet të sakrifikosh shumë, këtë e di vetë Cristiano Ronaldo, formën fizike të të cilit kushdo do t’ia ketë zili.

Wayne Rooney dikur tha se portugezit i pëlqen të shikojë reflektimin e tij në pasqyrë, kështu që CR7 këndon në mënyrën e duhur.

Dhe ish-lojtari anglez Peter Crouch ndau një histori interesante për Ronaldon që mësoi nga Rio Ferdinand në një intervistë për Daily Mail:

“Rio Ferdinand na tregoi histori sesi Cristiano Ronaldo qëndronte para pasqyrës i zhveshur, kaloi dorën nëpër flokë dhe tha: “Uau. Unë jam shumë i bukur!” Lojtarët e tjerë të Manchester United, duke parë këtë, u përpoqën ta ngacmonin dhe thanë se Messi ishte më i mirë se ai. Dhe Cristiano ngriti supet dhe u përgjigj duke buzëqeshur: “Oh, po, por Messi nuk duket i tillë”.

Duke u kthyer te Rooney, ia vlen të kujtojmë intervistën e Wayne me GOAL, në të cilën anglezi vuri në dukje se Ronaldos i pëlqen shumë të shikohet në pasqyrë, edhe para ndeshjes:

“Gjatë kohës që luaja me Ronaldon, vura re se ai nuk mund të kalonte pasqyrën. Ai gjithmonë e admironte reflektimin e tij, edhe kur përgatiteshim të futeshim në fushë. Çdo ndeshje, përpara se skuadra të shkojë në ngrohje, ai kryen të njëjtin. Kështu që ai përgatitet për lojën. Nuk kam takuar kurrë një person më të sigurt se Ronaldo. Nuk mund ta quash të turpshëm”.

Në këtë, Rooney ka padyshim të drejtë, Cristiano është larg nga të qenit një djalë i turpshëm.

Kategoritë
Sport