Ronaldo thyen rekordin 46 vjeçar të Evropës (Foto)

Me golin që shënoi kundër Valencias, Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord që e mbante Jimmy Greaves që nga viti 1971.

Greaves ishte golashënuesi më i mirë në top pesë ligat evropiane me 366 gola, në kohën kur luante për Chelsean, Milanin, Tottenhamin dhe West Hamin.

Ronaldo tani kap shifrën prej 367 golave në ligë, kurse në vendin e tretë qëndron legjenda e Bayern Munchen me 365 gola. /IndeksOnline/

Footballer, Jimmy Greaves in action for West Ham against Chelsea. Chelsea player, John Dempsey.

Kategoritë
Sport