Rrahje brutale mes nxënësve në Gjilan, njëri merr ndihmë mjekësore

Një rrahje brutale mes disa të personave ka ndodhur sot afër shkollave të mesme në Gjilan.

Nga kjo rrahje ka mbetur i lënduar një person i cili ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa të përfshirë kanë qenë 6 persona.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Ju njoftoj se Sot me datë 17.06.2022 policia e Kosovës kanë pranuar një informate për një rrahje këtu në Gjilan. Të për fshirë në rrahje janë 6 persona njëri nder ta ka pranuar tretman mjeksor, policia e Kosovës nga stacioni ipolicor në Gjilan fillimisht i ka arrestuar personat e involvuar në këtë rast , dhe të njejtit janë intevistuar në bazë të procedurav ligjore. Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit”, tha Hashani.

Kategoritë
LajmeVendi