Rritje mbi 400% e rasteve me koronavirus në Kosovë, numër i vogël i të shtrirëve në spital

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës paralajmëron se do t’i mobilizojë kapacitetet spitalore dhe se do të bëjë gjurmimin dhe testimin e rasteve të reja pozitive me koronavirus.

Kjo pasi, ditëve të fundit, ka pasur rritje të përqindjes së të infektuarve.

Kategoritë
LajmeVendi