Rrufeja godet, humb jetën një fëmijë në Mal të Zi

Qendra Operacionale dhe Komunikuese e Drejtorisë së Policisë bëri të ditur se fëmija është vrarë teksa po kryente punë bujqësore. Policia tha se hetimet janë duke vazhduar.

Nga Spitali i Përgjithshëm në Bijelo Polje thonë se ekipi i urgjencës ka dalë në terren menjëherë pas thirrjes. Fëmija është gjetur nga ekipi mjekësor pa shenja jete. As CPR nuk ndihmoi.

Djali dhe familja e tij ishin në arën ku blenë sanë. Sipas TVCG, edhe një grua është lënduar lehtë, por ajo nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Kategoritë
LajmeRajoni