Rusia: Situata në Afganistan, rezultat i eksperimentit të SHBA-së në këtë vend

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, deklaroi të dielën se “situata në Afganistan është rezultat i eksperimentit të kryer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në këtë vend”.

Maria Zakharova bëri deklarata për çështjen e Afganistanit nga llogaria e saj në mediat sociale.

Duke vënë në pas se situata në këtë vend është “e çuditshme” dhe njëkohësisht “reale”, ajo zëdhënësja e MPJ ruse se “Shtetet e Bashkuara po eksperimentojnë në Afganistan”.

“Vazhdon «përballja e dy fuqive» si rezultat i procesit eksperimentues të SHBA-së në Afganistan. Bota po e shikon me tmerr rezultatin e eksperimentit historik të Uashingtonit”, shkroi Zakharova në “Twitter”.

Kategoritë
BotaLajme