Salah në pushimet në Egjipt tregoi se është në formën më të mirë fizike në jetën e tij

Pas një sezoni shumë të vështirë në fanellën e Liverpool-it, e më pas edhe një dueli në kombëtare, Mohamed Salah më në fund mori pushimet.

Sipas lojës nga pjesa e parë e sezonit, Salah llogariti se mund të fitonte Topin e Artë për sezonin, por rezultatet në fund të kompeticionit e vendosën Karim Benzema në krye të listës.

Megjithatë, Salah ka luajtur numrin maksimal të ndeshjeve me Liverpool-in këtë sezon dhe ka qenë lider i skuadrës dhe kombëtares prej muajsh. Pas tre finaleve me Liverpoolin dhe fitimit të vendit të dytë në Premier League, Salah iu përkushtua ndeshjeve të kombëtares egjiptiane dhe kualifikimeve për Kupën e Kombeve të Afrikës.

 

Pasi përfunduan përfundimisht angazhimet e kombëtares, futbollistit egjiptian iu dha pushimi. Ai vendosi ta kalonte atë me familjen në Egjiptin e tij dhe të vizitonte disa destinacione ekzotike.
Kështu egjiptiani ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Twitter që ka gëzuar fansat. Duket se Salah është në formën më të mirë të jetës së tij dhe në këtë drejtim po shkojnë edhe komentet e fansave.

Kategoritë
Sport