Samuel Eto’o ka shkelmuar një tifoz pas ndeshjes mes Brazilit dhe Koresë

Futbollisti legjendar kamerunian Samuel Eto’o ka goditur me grusht një tifoz pas ndeshjes së mbrëmshme të Kupës së Botës mes Brazilit dhe Koresë së Jugut.

Pas ndeshjes së mbrëmshme të 1/16-tës së Kupës së Botës në Katar, Eto’o pozoi para stadiumit 974 për tifozët e shumtë, të cilët patën fatin të takonin një prej futbollistëve afrikanë më të mirë në histori dhe nuk kishte asnjë shenjë se një incident. do të ndodhte.

Në një moment një i ri iu afrua me një aparat fotografik dhe ata shkëmbyen disa fjalë, më pas Eto’o u kthye dhe u hodh mbi të.

Sigurimi dhe njerëzit përreth tij u përpoqën t’i ndanin dhe në fillim ia dolën, por Eto’o përfundimisht arriti ta godiste me shkelm dhe djali ra në dysheme.

Ende nuk dihet arsyeja e incidentit dhe presidenti aktual i Federatës së Futbollit të Kamerunit nuk ka komentuar.

Kategoritë
Sport