SBASHK thërret konferencë për media: Paralajmërohet shpallja e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës së Kosovës ka thirrur konferencë për media.

Sipas njoftimit të lëshuar për media konferenca ka të bëjë me shpalljen e grevës së përgjithshme.

Njoftimi i plotë:

Të nderuara medie

Ju ftojmë të merrni pjesë në Konferencën për shtyp të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës e cila fillon nesër, më 18 gusht 2022, në orën 13:00 dhe mbahet në Zyrat e BSPK-së.Konferenca për shtyp ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme.
Ju faleminderit!Me nderime
SBASHK

Kategoritë
LajmeVendi