Selçuk Bayraktar ndan pamje nga testimi i avionit të parë pa pilot

Turqia vazhdon të ndërmarrë hapa të suksesshëm në industrinë e mbrojtjes.

Mjetet ajrore pa pilot të prodhuara me teknologjitë e zhvilluara nga inxhinierët turq vazhdojnë t’i shtojnë fuqinë fuqisë së Ushtrisë Turke.

Bayraktar Kızılelma, avioni i parë ajror pa pilot (UAV) i Turqisë, u zhvillua në nivel kombëtar dhe origjinal.

Bayraktar Kızılelma, avioni i parë luftarak turk pa pilot i zhvilluar nga Baykar, përfundoi me sukses testin.

Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Baykar Selçuk Bayraktar ndau ato imazhe të Kızılelma, e cila e kaloi testin me sukses, në llogarinë e tij në rrjetet sociale./Gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme