Serbi, evakuohet selia e MPJ-së pas një alarmi për bombë

Selia u evakuua pas takimit të ministrave të Jashtëm të Turqisë-s dhe Serbisë.

Selia e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë në Beograd është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas gazetarit të AA-së, raportimi për bombën erdhi pas takimit dhe deklaratës për media të ministrave të Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu dhe atij të Serbisë, Nikolla Selakoviç.

Pas largimit të delegacioneve ndërtesa e Ministrisë së Jashtme të Serbisë është evakuuar.

Më herët, njoftime për mjete shpërthyese të vendosura janë pranuar sot në mëngjes nga disa shkolla në të gjithë Serbinë “nga zonat e administratave të shkollave në Valevë, Kralevë, Beograd, Nish, Pozharevc, Zajeçar, Uzhicë, Jagodinë, Çacak, Krushevc, Zrenjanin“, njoftoi Ministria e Arsimit e Serbisë.

Sipas procedurës së vendosur paraprakisht, objektet janë evakuuar, ndërsa nxënësit do të kthehen në mësim pasi ekipet e Ministrisë së Punëve të Brendshme të bëjnë inspektimin e objekteve dhe pasi të konstatohet se objektet janë të sigurta, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeRajoni