Serbi vrau mafiozin Malazez në Kroaci

Rreth orës gjashtë të mëngjesit të sotëm në polici në Pag është raportuar se në plazhin e famshëm të Zërçes ka ndodhur një vrasje dhe pas hetimeve të konstatuara duket se bëhet fjalë sërish për një përballje mafioze.

Sipas mediave kroate, policia ka konstatuar në plazh se një i ri ishte vrarë me një plumb në kokë.

Slobodna Dalmacija ka publikuar një video ku është regjistruar vetë akti i atentatit. Në video, mund të shihni se si një burrë me kapak të bardhë, këmishë të zezë me mëngë të gjata dhe pantallona gri iu afrua dy burrave nga pas dhe më pas qëlloi njërin prej tyre në kokë.

Siç është konfirmuar jozyrtarisht për RTL, në Zrq është vrarë shtetasi malazez Goran Vlaoviq (38), i cili sipas mediave është pjesëtar i klanit Skaljar. Kur u largua nga klubi në Pag, Vlaović ishte në shoqërinë e ish-miss serbe Dragana Banić.

Një person i lidhur me atë ngjarje është sjellë në ambientet e policisë, i cili thuhet se është shtetas i Serbisë.

Për mënyrën se si është kryer ekzekutimi, dhe dëshmitarët kanë bërtitur: “E qëlloi në kokë!”, dyshohet se mund të jetë një vrasje me porosi, pra likuidim mafioz.

Kategoritë
LajmeRajoni