Shaqiri drejt rikthimit në Serie A, e duan disa klube

Në dy sezonet e fundit te Liverpooli, Xherdan Shaqiri ka gjetur pak hapësira dhe në këtë merkato verore, sulmuesi me origjinë shqiptare po e mendon seriozisht largimin nga The Reds.

Për Shaqirin po flitet gjithnjë e më shumë për një rikthim në Serinë A italiane.

Lazio, falë edhe drejtorit sportive Igli Tare ka shfaqur më shumë interes për ish-lojtarin e Interit, por sëfundmi në skenë për të marrë shërbimet e 29-vjeçarit nga Gjilani ka dalë edhe Milani.

Lazio qëndron në pole-position për të firmosur me Shaqirin por vetë futbollisti preferon kuqezinjtë.

Tashmë mbetet për t’u parë se te cili nga këto dy klube do të jetë e ardhmja e Xherdan Shaqirit.

Kategoritë
LajmeSport