SHBA mbledh 50 aleatë për të diskutuar nevojat mbrojtëse të Ukrainës

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, drejton të mërkurën një takim të dhjetëra ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s dhe vendeve jo anëtare, për të diskutuar përpjekjet e fundit për të shtuar ndihmën ushtarake për Ukrainën përballë agresionit rus gati katër-mujor.

Bisedimet po zhvillohen përgjatë një takimi të ministrave të mbrojtjes të vendeve të NATO-s në selinë e aleancës në Bruksel.

Kategoritë
BotaLajme