SHBA, simboli i luftës kundër pandemisë Anthony Fauci me COVID-19

Anthony Fauci, drejtori i Institutit Amerikan të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive dhe kryekëshilltari shëndetësor i presidentit të SHBA-së është infektuar me COVID-19.

Anthony Fauci, drejtori i Institutit Amerikan të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive dhe kryekëshilltari shëndetësor i presidentit të SHBA-së, Joe Biden, është infektuar me COVID-19.

Në deklaratën e zyrtarëve shëndetësorë të Shtëpisë së Bardhë, testi i shpejtë i antigjenit COVID-19 i 81-vjeçarit Fauci rezultoi pozitiv.

Më tej thuhet se Fauci nuk ka qenë në kontakt të ngushtë me presidentin Biden ose zyrtarë të tjerë të lartë kohët e fundit dhe po përpiqet të kapërcejë virusin në shtëpi me simptoma të lehta.

Fauci ishte një nga zyrtarët më të njohur gjatë pandemisë së COVID-19.

Kategoritë
BotaLajme