Shihni çfarë humbi Modriq në sekondën e 30-të të El Clasicos

Real Madrid dhe Barcelona janë duke luajtur në Santiago Bernabeu në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit të Spanjës. Ky është i pari nga tre El Clasicos në muajin e ardhshëm – ndeshja e dytë në Kupë është planifikuar për më 5 Prill, dhe ndeshja e kampionatit më 19 mars është e lidhur mes këtyre dy ndeshjeve.

Ky El Clasico mund të kishte nisur shkëlqyeshëm për Realin, falë Luka Modriçit. Vetëm rreth njëzet sekonda pasi topi u mor për herë të parë nga qendra, Reali arriti të krijonte një mundësi për të shënuar. Dani Carvajal luajti një top të thellë pas mbrojtjes së Barcelonës dhe aty hyri edhe Modrić.

Mesfushori kroat rrëshqiti pas Marcos Alonso dhe filloi të vraponte për topin dhe të sulmonte portën e Barcelonës. Në hyrje të zonës së rreptësisë, Jules Kounde e kapi atë dhe arriti ta shpërqendronte në përpjekje për të kërcënuar portën e Ter Stegen. Modriq gjithsesi arriti të gjuante në portë, por gjuajtja ishte nga një pozicion i vështirë dhe përfundoi në pjesën e jashtme të rrjetës.

Kategoritë
Sport