Shihni se çfarë po bënte Ronaldo ndërsa shokët e tij të rinj po luanin lojën

Klubi nga Arabia Saudite Al-Nassr ka publikuar një video ku tregon se si Cristiano Ronaldo po përgatitet për paraqitjen e tij të parë në këtë skuadër dhe derisa bashkëlojtarët e tij po luanin ndeshjen e xhiros së 12-të kundër Al-Tai-t, ai po stërvitej në dhomën e zhveshjes dhe duke festuar golat e tyre.

Ndërkohë që ndeshja po vazhdonte, shumë prisnin që Ronaldo të ishte në tribunë dhe ta përshëndesnin si lojtar të ri të këtij klubi, por ai vendosi lëvizjen e tij dhe qëndroi në dhomën e zhveshjes nga ku e shikonte ndeshjen. praktikimi dhe trajnimi.

U shfaq edhe momenti kur Al-Nassr shënoi dhe Ronaldo festoi me duartrokitje dhe ishte dukshëm i kënaqur që shokët e tij kishin avantazhin.

Në ndeshjen e lartpërmendur fitoi Al-Nassr me rezultat 2:0 dhe të dy golat i shënoi Talisca, i pari në minutën e 42-të dhe i dyti në minutën e 47-të.
Ronaldo do të mungojë edhe në ndeshjen e radhës për shkak të një pezullimi me dy ndeshje që u transferua nga Anglia në Arabinë Saudite.

Kategoritë
Sport