Shikoni asistimin e mrekullueshëm të Mbappes për Messin që i vuri flakën Park Princevës

Mbrëmë, lojtarët e PSG-së mundën në fushën e tyre Lens 3:1 me një lojë të shkëlqyer dhe momentin më të mirë të ndeshjes e drejtuan Kylian Mbappe dhe Lionel Messi.

Parisianët tashmë pas 37 minutash kryesuan 2:0, por shumë shpejt e shtuan edhe më shumë avantazhin e tyre dhe në çfarë mënyre.

Pesë minuta para përfundimit të pjesës së parë, u shfaq një kundërvënie kur Mbappe e luajti me zgjuarsi Messin me të pestin dhe argjentinasi shënoi për 3:0 në atë kohë. Vërtet, veprim fenomenal.

Pas golit asistoi edhe Mbappe, në listën e golashënuesve u fut edhe portugez Vitinho.

E vetmja gjë që arritën mysafirët deri në fund të ndeshjes ishte të shënonin një gol të nderuar, që ishte vepër e polakit Frankowski, i cili shënoi nga pika e bardhë.

Me këtë fitore shenjtorët iu afruan edhe më shumë mbrojtjes së titullit kampion. Me të ikën me nëntë pikë nga Lens, shtatë raunde para përfundimit të kampionatit.

Kategoritë
Sport