Shikoni si e bindi Galatasaray gruan e Mauro Icardit, Wanda Nara! Pasi iu pranuan kërkesat e veçanta miratoi transferimin.

America TV, që transmeton në Argjentinë, njoftoi prapaskenat e transferimit të Mauro Icardit. Drejtuesit e Galatasaray bënë një përpjekje të jashtëzakonshme për të bindur Wanda Narën, të cilën e sollën fshehurazi në Stamboll në gusht.

Wanda bëri shumë kërkesa shtesë që do të kushtonin shtrenjtë, përtej ambienteve standarde që klubi ofron për të gjithë lojtarët e huaj; Transferta e vitit u bë kur verdhekuqtë u angazhuan për t’i përmbushur të gjithë.

Transferimi i lojtarëve të huaj është gjithmonë një detyrë e vështirë. Së pari, përpiqesh të negociosh me klubin, nëse ka, pastaj ulesh në tavolinë me futbollistin. Ndonjëherë nuk mjafton për të bindur lojtarin; familja është gjithashtu e rëndësishme. Është e nevojshme për të kënaqur gruan e tij dhe madje edhe prindërit e tij. Sidomos nëse lojtari që dëshironi të transferoni është një emër i klasit botëror si Mauro Icardi, puna juaj bëhet dyfish e vështirë.

Në program tërhoqi vëmendjen për rolin kritik që luajti Wanda Nara, bashkëshortja dhe menaxherja e futbollistit të njohur, në këtë transfertë dhe u tha se verdhekuqtë kanë mundur ta shtojnë lojtarin në stafin e tyre pasi duke pranuar kërkesat e veçanta të Wandës.

Ai erdhi në Stamboll në mes të gushtit me ftesë të klubit Galatasaray dhe qëndroi natën në një hotel luksoz në Bosfor; Wanda Nara, e cila ka bërë xhiron e vilës për t’u ndarë në Bebek, në vendet më të bukura dhe qendrat e famshme SPA të qytetit, më pas ka paraqitur një listë me kërkesa ‘ekstra’ për menaxherët me ngjyrë të verdhë dhe të kuqe. Përveç makinës, përkthyesit dhe biletave të fluturimit vajtje-ardhje që klubi ofron për të gjithë të huajt, lista përfshin një kuzhinier privat, shkollë për 5 fëmijët e familjes, një makinë private 24 orëshe me shofer dhe një dhomë në një hotel luksoz. deri në dhjetor. Kur drejtuesit e Galatasaray i pranuan të gjitha këto kërkesa, transferimi i Icardit

Ndërkohë, motra e Wanda Narës, Zaira Nara, në një deklaratë për transferimin tha: “Wanda pranoi të shkonte në Turqi pas shumë mendimeve. Kaluam një javë me të në Miami dhe folëm gjatë për largimin e tij në Turqi. Nëse jeni i martuar, nëse keni fëmijë, nuk është një vendim i lehtë të shkoni në një vend ku do të keni probleme me shkollën, spitalin dhe gjuhën. Mund ta quaj një lloj sfide”, tha ai.

Mauro Icardi bëri një deklaratë për rrjetet sociale të klubit verdhekuq dje: “Gruaja dhe fëmijët erdhën një herë në Turqi dhe blenë një fanellë të Galatasaray-t këtu. Mund të them se fati deshi që ne të takoheshim me Galatasarayn”, tha ai.

Wanda Nara; Stambollin e kam dashur gjithmonë shumë. Unë e kam vizituar shumë herë. Në pushime me nënën dhe fëmijët. Sigurisht që tani po vij të jetoj për herë të parë, do jetë pak më ndryshe. Por unë di shumë për qytetin, kam qenë shumë herë më parë”.

Kategoritë
Sport