Shokon kampioni i botës: Kam kancer në testikuj por u tregova i shpejtë

I sëmurë me kancer në testikuj. Lajmin shokues e jep dy herë kampioni i botës në ski, Axel Svindal i cili deklaron në profilin e tij në Instagram ku thekson se është diagnistifikuar kohët e fundit.

Testet dhe ndërhyrja u kryen në një kohë rekord dhe që pas javës së parë e dija që prognoza ishte shumë e mirë. Vendimi më i mirë i marrë që shkova te doktori sapo e kuptova që diçka nuk shkonte.

Javët e shkuara kanë qenë shumë intensive por javë e jo muaj falë mjekëve. U jam shumë mirënjohës mjekëve dhe sistemit shëndetësor norvegjez”.

Kategoritë
Sport