Shpërthejnë talljet në Botëror me Messi pasi humbi nga Arabia

Lionel Messi është tallur pas ndeshjes si futbollisti i supozuar më i miri i të gjitha kohërave apo GOAT pas humbjes shokuese nga Arabia Saudite

Albiceleste, e cila është favorizuar se do ia del të shkojë deri në gjysmëfinale në Katar, janë mposhtur nga Kombëtarja e Lindjes së Mesme në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat 2-1.

Messi shënoi golin e parë për Scalonin nga penalltia, pasi që të shënohet edhe tre gola të tjerë që u shënuan në pjesën e parë por që u konsideruan offside dhe skuadra humbi pasi pësoi dy gola në pjesën e dytë.

Jo befasisht, ndjekësit nëpër rrjetet sociale ishin të shpejt për të vërshuar me mesazhe duke bërë pyetje për shtatë herë fituesin e Topit të Artë do të jetë në gjendje që ta ngrit në qiell trofeun e shumë dëshiruar para së ti varë këpucët e tij në gozhdë.

Mposhtja e Argjentinës ishte e para në një Botëror që prej ndeshjes së parë më 1990 – ku ata ia dolën të shkojnë në finale – por pyetje të pakëndshme janë shtruar për Kombëtaren jugamerikane dhe kapitenin e tyre.

Messi luajti mirë në fillim të ndeshjes kundër Arabisë Saudite, por nuk arriti që të shënoi gola të tjerë, pos atij nga penalltia.

Ndikimi i tij u zbeh dhe Argjentina e gjeti vetën duke mos arritur të sulmoi pavarësisht së në sulmin e tyre është edhe Di Maria dhe Lautaro Martinez,

Argjentina, e cila tash i është ofruar territorit ku duhet të fitojë gjithsesi, do të kthehet në fushë të shtunën kundër Meksikës derisa pas saj do të këtë punë me favoritin tjetër të këtij grupi, Poloninë.

Kategoritë
LajmeSport