Shqipëria në panik! Sjellja e keqe ndaj turistëve zbraz plazhet

Gazetarja nga Shqipëria, Eglantina Nikollaj, që ndodhet në Vlorë për pushime, shkruan se nuk e ka parë kurrë qytetin kaq bosh, në këtë periudhë.

Ja postimi i saj:

“Keshtu është kur e keni mendjen vetem si e si t’ja fusni turistit…

Ai vjen te shpenzoje dy leke qe mezi i ka kursyer 12 muaj, por ti ia jep nje dhome sa nje qeli burgu per 70 euro e kusur, nje kokerr veze 5- 8 mije leke dhe nje peshk te qelbur rezervati 10 mije leke, por dhe 12 apo 15 mije.

Jemi ne kulmin e sezonit dhe Vlora ka kapitulluar. Pa piken e ndonje organizimi asgjekundi. Kurre se kam pare kaq bosh! Shezlonget jo nje e dy, por ne seri bosh. Njerezit kane reflektuar se sjane idiote. Shkojne ne Mal te Zi, Turqi etj. Aty ku e dine se e vertet e shpenzojne lekun, por mbushin dhe barkun pa hesap se paku. Se deti te shton dhe oreksin jo per gje”, shkruan ajo, transmeton Gazeta e Re.”

Kategoritë
LajmeRajoni