Shtëpi pa pullaze e vetura të dëmtuara – Krocia goditet nga një stuhi e fuqishme

Një stuhi e fuqishme, e shoqëruar nga erëra dhe shira të rrëmbyeshëm, ka goditur sot pasdite Kroacinë.

Pullazet e shumë shtëpie janë rrëzuar dhe shumë automobila janë dëmtuar, raportojnë mediat kroate, transmeton Gazeta Express.

Ekipet për ndërhyrje të shpejta janë alarmuar, duke ndërhyrë në disa rajone, kryesisht përreth Cazmas.

Qendra e emergjencave 112 ka raportuar se ka pranuar thirrje nga shumë qytetarë, të cilëve u ka dalë në ndihmë

Kategoritë
BotaLajme