Shtëpia e parë saudite e Ronaldos: Apartament luksoz me 17 dhoma, kushton 280,000 euro në muaj

Cristiano Ronaldo ka humbur pak kohë për t’u siguruar që atij dhe familjes së tij t’i bëhet një pritje mbretërore në atdheun e tyre të ri, mund të zbulojë MailOnline.

Sulmuesi portugez e bëri veten një njeri edhe më të pasur duke u transferuar në Arabinë Saudite javën e kaluar dhe ai jeton në një akomodim të përshtatshëm për një mbret, që i ofron atij pamjen më të mirë të kryeqytetit në mjedisin më të bukur.

Ish-ylli i Manchester United, i cili nënshkroi një kontratë me vlerë më shumë se 450 milionë euro për klubin kryesisht të panjohur Al-Nassr nga Saudi Pro League, banon në një nga ndërtesat më të larta në vend – Kingdom Tower.

Ndodhet në një nga apartamentet më të mira që Riadi mund të ofrojë. Apartamenti ka 17 dhoma të banuara nga familja e tij, miqtë dhe rojet e sigurisë.

Një prej futbollistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave vështirë se i duhet të ngrejë gishtin pasi të gjitha nevojat e tij plotësohen brenda suitës luksoze të hotelit Four Seasons, ku dhomat më të mëdha mbulojnë më shumë se 900 metra.

Suita e madhe Kingdom është rezervuar për një muaj dhe është një nga më të mirat në ndërtesë, e cila ka 99 kate. Banesa e tij shtrihet në dy kate.
Çmimi i suitës së hotelit nuk figuron as në faqen e hotelit dhe duhet të rezervohet privatisht, ashtu si “Royal Suite” fqinje.

Por “suite presidenciale” më e vogël mund të rezervohet online dhe një natë kushton 3700 euro.

Fatura e hotelit për Ronaldon dhe shoqëruesit e tij vlerësohet të kalojë 280,000 euro kur ai del jashtë dhe gjen një shtëpi të përhershme për partneren e tij Gerogina Rodrogiuez dhe pesë fëmijët e tyre.

Kategoritë
Sport