Shtrëngata e fortë që përfshiu Podujevën

Erë e fortë, shi dhe breshër, kanë përfshirë këtë pasdite Podujevën.

Në disa fshatra të kësaj komune, breshëri ka zbardhuar sipërfaqen. Të tillë gjendjen e ka fshati Lluzhan, ku raportohet se breshëri i madh ka shkaktuar dëme në bujqësi.

Në pamjet që kanë arritur në adresë të Llapi.info, shihet shtrëngata që përfshiu Podujevën sonte.

Kategoritë
LajmeVendi