Si duket Tony Blair: Imazhi i ri i ish-kryeministrit britanik i vuri flakën rrjeteve sociale

Imazhi i ri i ish-kryeministrit britanik Toni Bler “u vuri flakën” rrjeteve sociale dhe shkaktoi një ortek komentesh. Përdorues të shumtë pyesin se kur duket Tony Blair, dhe përgjigjet variojnë nga demonët nga “Ghostbusters”, përmes Doc Brown nga “Back to the Future”, te Bob dhe “Twin Peaks”.

Bler u shfaq me një model të ri flokësh, flokë më të gjatë gri, në një intervistë që ai i dha Paul Brand nga ITV, në të cilën ai foli për referendumin për pavarësinë Skoceze.

Sidoqoftë, më shumë vëmendje sesa pikëpamjet e vetë Blerit ishte shkaktuar nga modeli i tij i flokëve.

Për shkak të modelit të tij të flokëve, disa përdorues të mediave sociale e kanë krahasuar atë me demonin Vig nga “Ghostbusters”, Dr. Hu, heroi i serisë britanike të trillimeve shkencore nga vitet gjashtëdhjetë, Doc Brown nga “Back to the Future” ose White Walker nga “Game of Thrones”. “.

Për të tjerët, transformimi i modelit të flokëve ishte i ngjashëm me atë që kishte dikur aktori Nicholas Cage, ndërsa disa i kujtoi Gollum nga “Zoti i unazave”.

Ndërsa disa kanë kritikuar që njerëzit në moshën e Bler nuk duhet të mbajnë flokë të gjatë nëse nuk janë Gandalf nga “Lordi i Unazave”, të tjerët kanë deklaruar se ka shembuj të suksesshëm, ose të paktën të ngjashëm me Bler.

Flokët dhe mjekra më e gjatë u bë e njohur në kohën e mbylljes së salloneve të flokëve për shkak të pandemisë së virusit koronar. Sallonet u rihapën në Britani në 12 Prill dhe kur ata filluan të punonin, kishte turma të mëdha.

Intervistuesi Paul Brand komentoi se Bler i tha atij në një bisedë joformale se ai ishte “duke pritur me padurim një prerje flokësh”.

Eksperimenti vizual i Bler kujtoi shumë nga modelet e viteve tetëdhjetë dhe trendet e asaj kohe.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme