Situatë e tensionuar, tifozët boshnjakë përplasen me policinë jashtë “Air Albania”

Sfida në “Air Albania” mes Tiranës dhe Zrinjskit, e vlefshme për Conference League nuk ka përfunduar siç duhet.

Shkak është bërë një tension i krijuar pas takimit jashtë stadiumit, me protagonist tifozët boshnjakë. Raportohet se këta të fundit janë përleshur me policinë, duke krijuar kështu një situatë të pakëndshme. Policia ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e tifozave.

Raportohet se ka disa të shoqëruar nga policia.

Kategoritë
Sport