Skena komike nga dyqani i tifozëve të Barçës, për shkak të një shkronja nuk i shesin fanellat e Lewandowskit

Ardhja e Robert Lewandowski shkaktoi eufori të madhe te tifozët, ndaj është mjaft e pritshme që kërkesa për fanellat e polakit të madh të thyejë kufijtë dhe pritshmëritë.

Pas një periudhe problematike në Barcelonë, gjërat më në fund po përmirësohen dhe kjo u reflektua edhe në afatin kalimtar, pasi tashmë në Camp Nou kanë mbërritur disa yje.

Sigurisht, më i madhi është Robert Lewandowski, një futbollist që mbërriti në klubin katalanas për të sjellë me vete një rishikim të golave ​​dhe trofeve, siç fitoi te Bayerni.

Tifozët euforikë po tentojnë të blejnë një fanellë në dyqanin e tifozëve të klubit, por kjo është e pamundur për momentin për shkak të një problemi të çuditshëm. Përkatësisht, Barcelonës i ka humbur shkronja “W” në shtypshkronjë, për këtë arsye fanella nuk po shitet për momentin.

Kjo situatë ishte qesharake edhe për shitësin në dyqanin e tifozëve të klubit teksa i shpjegoi tifozit pse nuk mund t’i shiste një fanellë.
Në Barcelonë, ata nuk ishin të përgatitur për një kërkesë të tillë, kështu që kishte më pak shkronja “W” në shtypshkronjë sesa duhej. Problemi nuk duhet të jetë më serioz dhe shitjet do të rifillojnë së shpejti.

Kujtojmë se kjo nuk është e vetmja skenë e çuditshme që ka ndodhur në Barcelonë ditët e fundit. Trajneri Xavi Hernandez qëndroi në Katalonjë, ndërsa e gjithë ekspedita udhëtoi drejt Shteteve të Bashkuara për përgatitjet. Problemi lindi sepse Xavi nuk dorëzoi një dokument që shpjegonte vizitat e tij në Iran, i cili është i nevojshëm për të hyrë në SHBA.

Kategoritë
Sport