Skena të mrekullueshme nga dhënia e medaljeve: Lojtarët kroatë festuan me fëmijët e tyre

Skuadra kroate e futbollit fitoi vendin e tretë në Kupën e Botës në Katar dhe pas ndeshjes kundër Marokut, Vatren u shpërblyen me medalje.

Kroatët fituan medaljen e tretë në gjashtë paraqitje në kampionatin botëror me rezultatin 2:1 kundër Marokut.

Kroatët, si në vitin 1998, edhe këtë herë fituan medaljen e bronztë dhe pas ndeshjes u shpërblyen me çmime të merituara.

Pas fishkëllimës së fundit të arbitrit, shumë tifozë kroatë vrapuan në fushë dhe festuan një sukses të madh me lojtarët e tyre.
Megjithatë, ata duhej të largoheshin nga fusha për t’u dhënë lojtarëve çmimet e merituara. Ndërsa ata po merrnin medaljet e tyre, kënga “Kroacia ime” u dëgjua në sistemin e adresave publike.

Skena më e bukur është momenti kur futbollistët kroatë kërkuan dhe sollën fëmijët e tyre në festë. Fëmijët e emocionuar kërcyen së bashku me prindërit gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve.

Kategoritë
Sport