Sondazhi i UEFA-s, tifozët zgjedhin kampionin e Evropës

Liverpooli dhe Real Madridi do të takohen sonte në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ndeshja mes tyre do të zhvillohet në “Stade de France” nga ora 21:00, shkruan Gazeta Express.

Në faqen zyrtare të UEFA-s publikohet një anketë për çdo ndeshje, ku të gjithë mund të parashikojnë fituesin.

Në anketën për ndeshjen e sontme, 57% e votuesve deri më tani mendojnë se Real Madridi do të shënojë fitore.

Kurse, 43% e tyre mendojnë se sonte triumfojnë “Të Kuqtë”

Kategoritë
LajmeSport