Sportisti Kenan Sofuglu publikoi pamjet nga garazhda e tij pas tërmetit të ndodhur në Turqi

Një fatkeqësi që të kujton tërmetin e vitit 1999 ndodhi në rrethin Gölyaka të Düzce.

Qyteti u drodh si djep nga një tërmet rreth orës 04.08.

Madhësia e katastrofës është përcaktuar të jetë 5.9 ballë.

Tërmeti që nisi në Düzce u ndje në provincat përreth Bolu dhe Sakarya, si dhe në provincat e Stambollit, Ankarasë, Eskişehirit, Bursës, Kocaelit dhe Edirnesë.

68 persona që u larguan në panik pas katastrofës u plagosën dhe u shtruan në spital.

Një nga ata që ndjeu tërmetin ishte kapiteni i ekipeve kombëtare të Federatës Turke të Motoçikletave (TMF), Kenan Sofuoğlu, me banim në Sakarya.

Duke ndarë imazhe nga garazhi i pistës në rajonin Akyazı të Sakaryas, u pa se të gjitha motoçikletat e Sofuoğlu ranë në tokë.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme