Sterlingu u grabit para duelit me Senegalin, i tmerruar për fëmijët dhe menjëherë fluturoi në shtëpi

Sulmuesi anglez Raheem Sterling (27) nuk luajti në ndeshjen e mbrëmshme të 1/8 finales së Kupës së Botës kundër Senegalit për shkak të grabitjes së armatosur që ndodhi në shtëpinë e tij.

Hajdutët arritën të vidhnin të gjitha gjërat me vlerë, dhe të afërmit e Sterling ishin në shtëpi.

“Gjithçka që mundën, hajdutët morën me vete. Morën gjithçka me vlerë. Duket se gjithçka ishte planifikuar mirë”, thanë burime pranë familjes së Sterling.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate u pyet nëse Sterling do të kthehet në Katar.

“Unë me të vërtetë nuk e di sepse për momentin është një situatë në të cilën ai duhet të jetë me familjen e tij. Nuk dua ta vë nën presion. Ndonjëherë futbolli nuk është gjëja më e rëndësishme dhe familja duhet të jetë e para. “tha Southgate.
“Mendimet tona janë me të dhe familjen e tij. Është një çështje private, por nuk është kurrë e lehtë të shohësh një nga shokët dhe miqtë e tu të merret me diçka të tillë. Jam i sigurt se Raheem do të flasë me menaxherin dhe do të marrë vendimin më të mirë për të dhe familja e tij. Kjo është gjëja më e rëndësishme. Ne i dërgojmë atij urimet tona më të mira dhe shpresojmë ta shohim sa më shpejt të jetë e mundur”, shtoi kapiteni i Anglisë, Harry Kane.

Meqë ra fjala, The Guardian shkruan se angazhimi i Sterlingut ndaj Anglisë nuk ishte asnjëherë në pikëpyetje dhe se ishte vetëm shqetësimi i fëmijëve që morën vendimin për t’u larguar në një moment kaq vendimtar për skuadrën.

Kategoritë
Sport