Stoltenberg: Turqia Finlanda dhe Suedia arrijnë marrëveshje që hap rrugën për anëtarësimin e vendeve nordike në NATO

“Aleatët e NATO-s do të marrin vendimin për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës të mërkurën”, tha Stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar se “Türkiye, Finlanda dhe Suedia kanë arritur një marrëveshje që hap rrugën për anëtarësimin e vendeve nordike në NATO”, raporton Anadolu Agency (AA).

“Aleatët e NATO-s do të marrin vendimin për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës të mërkurën”, tha Stoltenberg.

Kategoritë
BotaLajme