Studio kthehet në “ring boksi”, deputeti rreh pa mëshirë gazetarin pas pyetjeve (Video)

Pamje të pabesueshme janë regjistruar në një transmetim të kanalit TV100 në Turqi m aty ku “u ndezën gjakrat” dhe përfunduan me grushte të një deputeti kundër një gazetari.

Ngjarja e paimagjinueshme ndodhi mbrëma të shtunën e kaluar (06.08.2022) kur në kanalin TV100 u diskutua për çështjen e pavarësisë së gjyqësorit në Turqi, liderit të burgosur kurd Selahettin Demirtas, si dhe Osman Kavala, i cili po mbahet në burg.

“Policia dhe shteti na përkasin neve”, tha prerazi deputeti dhe nënkryetari i Partisë Demokratike Kemal Enginhurt. Gazetari Latif Simsek i tha të ndalonte dhe në atë moment deputeti nacionalist u zhvendos drejt tij.

E pasi të dy u përplasën, është shfaqur edhe truproja e deputetit dhe së bashku kanë nisur ta rrahin pa mëshirë gazetarin! I tillë ishte intensiteti i goditjeve sa gazetares i ra të fikët. Emisioni, natyrisht, u ndërpre dhe rifilloi pas 20 minutash.

Në pauzë, siç tregojnë videot, gazetari është rrahur nga deputeti dhe truproja e tij.

Kategoritë
BotaLajme