Szczesny ngushëlloi djalin e tij që qante pas eliminimit të Polonisë nga Botërori

Futbollistët e Polonisë u eliminuan sot nga Kupa e Botës në Katar pas humbjes nga Franca në fazën e 16-të dhe menjëherë pas ndeshjes u shpërnda një video e djalit të portierit polak Wojciech Szczesny duke qarë.

Videoja u bë hit në rrjetet sociale dhe prekëse ishte veçanërisht skena në të cilën babai ngushëllonte me kujdes djalin e tij pas disfatës.
Nga rruga, Szczesny ishte individi më i mirë polak në Kampionatin Botëror në Katar.

Shumë e konsiderojnë atë si më përgjegjës për kalimin e fazës së grupeve përpara Arabisë Saudite dhe Meksikës.
Kujtojmë, ai priti dy penallti në katër ndeshje dhe në këtë mënyrë e shtyu kombëtaren e tij në fazën e 16-të.

Në fazën e eliminimit, Polonia u përplas me kampionët aktualë, të cilët i mposhtën me golat e dy golashënuesit Kylian Mbappe dhe Olivier Giroud. Golin e nderit për Poloninë e shënoi Robert Lewandowski.

Franca do të luajë kundër Anglisë në çerekfinale të Kupës së Botës.

Kategoritë
Sport