Szunyog: Liberalizimi i vizave s’do të ndodhë nesër, do të ketë diskutime

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka thënë se liberalizimi i vizave për Kosovën nuk do të ndodhë nesër, pasi që fillimisht do të ketë diskutime.

Kështu u shpreh ai në një konferencë për media pas dorëzimit të Raportit për Kosovën.

“Por kjo çështje është një diskutim në nivel të ekspertëve dhe në nivelin e ekspertëve nuk mund të prisni vendime, do te këtë diskutime dhe në fund të fundit është Këshilli i Ministrave që vendos”, u shpreh ai.

Kategoritë
LajmeVendi