Të shtëna me armë zjarri në zemër të Francës, dy viktima dhe disa të plagosur

Kryeqyteti i Francës është tronditur këtë të premte, si pasojë e të shtënave me armë zjarri në qendër të Parisit.

Mediet në Francë raportojnë se nga të shtënat kanë mbetur të vrarë dy persona, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur.

Sipas Le Parisien, të shtënat janë raportuar në një lagje të Parisit. Ndërkohë mësohet se autori që hapi zjarr është arrestuar nga autoritetet franceze.

Sakaq motivi i të shtënave mbetet ende mister.

Policia franceze u ka kërkuar vendasve të shmangin lëvizjet afër zonës ku ka ndodhur ngjarja.

 

Kategoritë
BotaLajme