Tenisti suedez theu kamerën televizive me top në mes të ndeshjes

Tenisti suedez Elias Ymer shkaktoi një skandal të vogël në Challenger në Salzburg të Austrisë, kur u zemërua nga një lëvizje e keqe dhe theu një kamerë televizive.

Në setin e parë, kur Corentin Moutet priste 5:4, tenisti suedez po shërbente dhe pasi bëri një lëvizje të keqe që i dha kundërshtarit dy raste për pushim, vendosi të shfryjë inatin mbi topin.

Njëri nga djemtë pranë fushës ia ka kaluar topin Ymerit, i cili e ka goditur me të gjitha forcat dhe ka goditur kamerën televizive, e cila menjëherë është thyer.

Ymer nuk mori një pikë penallti, por vetëm një paralajmërim nga arbitri dhe seti i parë vazhdoi, por u luajt vetëm për disa sekonda, sepse Moutet bëri një break dhe fitoi setin e parë në favor të tij me rezultatin 6: 4.
Francezi fitoi edhe setin e dytë me rezultat 6:3 dhe vazhdoi, ndërsa interesant është se në raundin e ardhshëm nesër do të luajë kundër vëllait të vogël të Elias, Mikaelit.

Kategoritë
Sport