Thierry Henry goditi kokën nga tavolina kur dëgjoi pse nuk u luajt penalltia për Barçën kundër Interit

Pas ndeshjes së mbrëmshme të xhiros së tretë të Champions League ndërmjet Interit dhe Barcelonës (1:0), kryefjala është penalltia e humbur për mysafirët në minutën e 92-të.

Ousmane Dembele hodhi topin nga krahu i djathtë, Denzel Dumfries reagoi në mënyrë të ngathët dhe ia hoqi topin Ansu Fatit nga koka me dorën e djathtë në zonën e rreptësisë, por arbitri Slavko Vinçiq nuk foli dhe as kolegët e tij nga salla e VAR-it.

Thierry Henry, Jamie Carragher dhe Micah Richard kanë marrë pjesë në analizën e ndeshjes në studion e CBS Sports pas ndeshjes dhe të gjithë janë habitur kur kolegia e tyre Christina Unkel u ka treguar arsyen pse arbitri slloven nuk luajti penalltinë.

Shpjegimi është se Vinçiq nuk e ka parë topin me dorë, dhe gjyqtarët nga dhoma e VAR-it “nuk kishin një video të mirë në bazë të së cilës mund të konkludonin se Dumfries ishte një top me dorë”.

Carragher u habit nga ajo që dëgjoi dhe siguroi kolegun e tij dhe gjithë publikun britanik se ishte një penallti e pastër dhe Henry shkoi një hap më tej.
Francezi legjendar u befasua aq shumë sa filloi të përplaste kokën në tavolinë, një skenë që shumë shpejt u bë virale në rrjetet sociale.

Kategoritë
Sport