Tifozët e Arabisë Saudite talleshin me Messin dhe Argjentinën me festën e famshme të Ronaldos (Video)

Në raundin e parë të Grupit C të Kupës së Botës, skuadra e futbollit të Arabisë Saudite mposhti dy herë kampionen e botës, Argjentinën, me rezultat 2:1 dhe krijoi një nga surprizat më të mëdha në historinë e Botërorit, dhe pas ndeshjes  ishte një festë e madhe nga sauditët.

Sauditët krijuan një sensacion të madh duke mposhtur një nga përzgjedhjet më të mira në botë dhe favoritët për titull pas një përmbysjeje.

Argjentinasit kaluan në avantazh me anë të Messit nga penalltia në pjesën e parë, dhe në pjesën e dytë sauditët bënë një kthesë të madhe në vetëm katër minuta. Në minutën e 49-të, Al-Shehri i shpëtoi mbrojtësit të Argjentinës Romero dhe nga shtatë metra e dërgoi topin pas portierit Emiliano Martinez, ndërsa katër minuta më vonë Al Dawsari solli një kthesë dhe fitore me eurogol.

Pas ndeshjes ka pasur një festë të paprecedentë nga futbollistët dhe tifozët e Arabisë Saudite, e cila ka vazhduar jashtë stadiumit dhe me atë rast sauditët kanë vendosur të imitojnë festën e famshme “Siuuu” të Cristiano Ronaldos.
Në këtë mënyrë u tallën me Messin dhe Gauchos e tij, pasi dihet se argjentinasi është një rival i madh me Ronaldon.

Videoja u përhap shpejt në rrjetet sociale dhe siç pritej u bë hit në internet.

Kategoritë
Sport