Tifozët e Dinamos hodhën një këmbë protetike në fushë në entuziazëm festiv

Mbrëmë lojtarët e Dinamos mundën bindshëm 4:1 Hajdukun në derbin e madh kroat në Maksimir dhe një detaj ra veçanërisht në sy pasi gjyqtari i dha fishkëllimës për të shënuar fundin e lojës.

Gjegjësisht, një nga tifozët vendas, në entuziazëm festiv, hodhi një mbajtëse për këmbën në fushë dhe një foto e tij pranë një filxhani plastik bëri xhiron e botës.

Një nga lojtarët më të mirë të Dinamos, Mislav Orshiq, më pas ua ktheu këmbën protetike njerëzve në tribuna.

Padyshim që ka pasur shumë lumturi pas fitores ndaj rivalit më të madh dhe atë pas përmbysjes.

Atanasov i tronditi vendasit me një gol në kohën e fundit në pjesën e parë për të kaluar Hajdukun në epërsi.
Megjithatë, Dinamo shënoi deri në katër gola në pjesën e mbetur të ndeshjes dhe shënues ishin Baturina, Ademi, Orshiq dhe përfaqësuesi i Bosnje-Hercegovinës Amer Gojak.

Fjala vjen, pas pesë xhirove, Dinamo ka shtatë pikë më shumë se Hajduku i vendit të dytë, por splitanët kanë dy ndeshje më pak.

Kategoritë
Sport