Tifozët e Leipzigut kërkojnë që aktores pornografike t’i ndalohet ardhja në ndeshje

Fansat e RB Leipzig ngritën një pankartë duke protestuar për aktoren porno Melanie Müller në ndeshjen e fundit. Përveç realizimit të filmave për të rritur, Müller është një këngëtare e muzikës pop dhe përgjithësisht një personazh televiziv shumë i njohur në Gjermani. Gjatë fitores 3:2 ndaj Augsburgut të shtunën, tifozët e Leipzig ngritën një pankartë me mbishkrimin: “Nuk ka hapësirë ​​të sigurt për nazistët – M. Mueller jashtë ZS” (Zentralstadion) për shkak të mbërritjes së 34-vjeçarit në stadium.

Së bashku me mikun e saj Andreas Kunz, Müller ishte në ndeshjen jashtë fushe të Leipzig në Berlin javën e kaluar, në tribunat ku ishin të pranishëm tifozët e Leipzig. Miku i saj kishte veshur një xhaketë Thor Steinar (një markë e modës e adhuruar nga nazistët) që e nxori atë nga stadiumi.

Zyra e prokurorit publik në Leipzig ka muaj që po heton Müller-in. Gjatë një prej performancave të saj, këngëtarja dyshohet se ka përshëndetur nazistin Sieg Heil, por deri më tani nuk ka asnjë provë për këtë pretendim. Megjithatë, fansat e Leipzigut as që kanë nevojë për të, ata vendosën se nuk e duan atë në shtëpinë e tyre.

 

Kategoritë
Sport