Tifozët e Partizanit sulmuan ashpër turqit, disa tifozë të Fenerbahçes u plagosën

Ndeshja miqësore mes Fenerbahçes dhe Partizanit, e cila përfundoi në Graz me fitoren e ngushtë 1:0 të skuadrës turke, u zhvillua me incidente të shumta para dhe pas duelit në fushë.

Banorët e Gracit dëshmuan dje kaos të vërtetë. Fillimisht, para ndeshjes, një grup prej 50 tifozësh të Partizanit sulmuan tifozët e Fenerbahçes, por policia parandaloi një incident më të rëndë. Por pas ndeshjes ka ndodhur një konflikt i rëndë.

Një përballje e rëndë ka ndodhur para Merkur Arena në Graz pas ndeshjes. Tifozët e Partizanit sulmuan ashpër turqit, pas së cilës disa tifozë të Fenerbahçes u plagosën.

Lëndimet kanë qenë të lehta, ndaj autoritetet i kanë dhënë ndihmën e parë. Ka pasur edhe disa që kanë pasur nevojë për ndihmë të menjëhershme, ndaj policia ka shpëtuar tifozët e klubit turk.
Mirëpo, atyre iu hoq edhe një flamur, të cilin tifozët e Fenerit nuk do ta harrojnë dot. Kjo parandaloi një incident edhe më të madh.

Vlen të theksohet se gjatë ndeshjes miqësore ka qenë e tensionuar edhe në tribuna. Tifozët e dy klubeve kanë tentuar disa herë të përleshen gjatë lojës, por policia nuk e ka lejuar.

Kategoritë
Sport