Tifozët e United mbetën të mahnitur, Premiership shtoi një sulmues misterioz

Në faqen zyrtare të Premier League sot mund të gjeni një emër të ri në skuadrën e Manchester United dhe bëhet fjalë për një sulmues që shkaktoi konfuzion të vërtetë.

Për disa arsye, faqja zyrtare e Manchester United thotë se Betinho është anëtar i ekipit. Është një emër që nuk do të thotë asgjë për askënd dhe tifozët e United janë më të hutuarit.

Largimi i çuditshëm i ligës më të fortë në botë është edhe më i madh sepse Premier League pretendon se Betinho është lojtar i Manchester United që nga viti 2019. Por kjo nuk është e vërtetë.

Shumë me të drejtë pyesin se kush është Betinho. Domethënë, bëhet fjalë për një futbollist që nuk ka luajtur kurrë futboll në Angli, e lëre më në Manchester United.
Betinho është një sulmues 29-vjeçar i cili aktualisht luan për skuadrën portugeze të ligës së ulët Espinho. Ai ka veshur fanellën me numër 11, të cilën Premier League ia dhuroi Manchester Unitedit.

Në faqen zyrtare të Premier League thuhet se Betinho iu bashkua Djajve të Kuq pak para sezonit 2019/2020, por pasi kjo situatë u bë virale, do të rezultojë të jetë vetëm një gabim i madh në faqen zyrtare.
Jemi të vetëdijshëm se tifozët e Manchester United janë në kërkim të dëshpëruar për një zëvendësues për Cristiano Ronaldon, por edhe për Cody Gakpo, i cili u “rrëmbye” nga Liverpooli mu para hundës së tyre, por Betinho sigurisht që nuk është përgjigjja.

Kategoritë
Sport