Tifozët Kuq e Zi: Policia po na merr në stacione shkaku i këngëtarit serb, Bregovic

Tifozët Kuq e Zi kanë dalë me një reagim në lidhje me koncertin e këngëtarit serb, Goran Bregoviç në Festivalin e Birrës në Korçë.

Sipas një statusi të publikuar në rrjetet sociale,  tifozët e këtij grupi janë duke u përballur me një “me një represion psikologjik të jashtëzakonshëm nga ana e autoriteteve policore në shumicën e qyteteve të Shqipërisë administrative”.

Koncerti i Goran Bregovic pritet të mbahet në Korçë më 22 gusht, derisa ka shkaktuar polemika të mëdha dhe protesta kundër koncertit të këngëtarit serb.

Postimi i plotë:

Dje dhe sot jemi përballur me një represion psikologjik të jashtëzakonshëm nga ana e autoriteteve policore në shumicën e qyteteve të Shqipërisë administrative.

Dhjetëra përfaqësues e anëtarë tanë, janë shoqëruar nëpër komisariate duke ushtruar dhunë psikologjike, me kërkesën për heqje dorë nga thirrja jonë për bojkotimin e këngëtarit serb në festivalin e birrës në Korçë.

Nuk na frikësoni!

Nuk zbrapsemi!

Shqipëria jonë është më e madhe se ato kilometra që administron Ministria e Brendshme.

Tërhiqeni ftesën për Bregoviçin!

Kategoritë
LajmeTë ndryshme