Tifozi kinez përjetoi paraliz të fytyrës pasi që flente vetëm 2 orë në ditë për të përcjellur ndeshjet e Kupës së Botës

I riu 26-vjeçar, i cili shkoi në punë duke fjetur 2 orë në ditë për të parë ndeshjet e Botërorit të luajtura nga ora 18:00 deri në 06:00 sipas orës lokale në vend, humbi kontrollin e gjysmës së tij. fytyrë për shkak të një goditjeje.

Organizimi i Kupës së Botës, të cilin tifozët e futbollit e presin me padurim, këtë vit u mbajt në Katar.

Turneu, i cili filloi më 20 nëntor dhe do të zgjasë deri më 18 dhjetor, u mbajt për herë të parë në Lindjen e Mesme dhe në botën arabe.

Ndërsa shumë tifozë futbolli dynden në Katar për organizimin, audienca televizive po përjeton gjithashtu emocione të mëdha.

Ndeshjet që ndiqen nga afër tërheqin vëmendjen e madhe të futbolldashësve.

Një shtetas 26-vjeçar i quajtur Cao, i cili jeton në Kinë, po shikon nga televizori emocionet e Botërorit 2022.

Në këtë kuadër, Cao, i cili ndjek ndeshjet, në orën 08:00 niset me motorin e tij për të shkuar në punë.

I riu, i cili ka shkuar në punë me 2 orë gjumë pasi ka parë ndeshjet, tashmë po merret me probleme shëndetësore për hir të Botërorit.

U konstatua se Cao, i cili shkoi në spital pasi gjendja e tij nuk u përmirësua, kishte paralizë të fytyrës.

U shpjegua se pagjumësia e tij e kombinuar me erën e ftohtë bëri që ai të humbiste kontrollin e gjysmës së fytyrës.

Kategoritë
BotaLajme